top of page
Zertifikat_Steinmetz_AleksandrovychKateryna_DE.jpg
396732156_182355848287435_7254274246076580318_n.jpg

Фонд Ебергарда Шьока

11 травня 2017 року у Львові підписано Угоду про співпрацю між Фондом Ебергарда Шьока (Eberhard-Schöck-Stiftung) та Львівським коледжем декоративного і ужиткового мистецтва ім. Івана Труша. Заплановано впровадження ремісничого навчання із акцентом на реставрації у сфері професійної обробки каменю. У Коледжі акцент у роботах з каменем лежить у полі скульптури і він є сильно художньо орієнтованим. Велика потреба у відновленні старої частини міста Львова з його незліченними скарбами вже навіть тільки у самій частині фасадів у центральній частині міста все ж вимагає глибоких ремісничих знань і навичок реставрації, які відповідають сучасним досягненням. Навчання, яке існує до сьогоднішнього дня, має у майбутньому бути доповненим цими компонентами.

 

Починаючи з 2011-го року Фонд Ебергарда Шьока (Eberhard-Schöck-Stiftung) підтримує розроблений аґенцією thornconcept (Німеччина) міжнародний діалоговий проект для каменярів. Щороку до Німеччини приїжджають каменярі з України, а в Україні за цей період вже побувало дві групи з Німеччини. У Німеччині проект займається ревіталізацією барокового терасового саду у містечку Кірхьгаймболанден (Kirchheimbolanden), а в Україні провадяться роботи з реставрації кам’яних елементів історичних будівель міста Львова. Робота над спільною європейською культурною спадщиною відкриває молодим ремісникам та митцям перспективи далеко за межами поля їх обов’язкової роботи та забезпечує ознайомлення зі спільними рисами європейської культури.

 

Більш детально ознайомитись із Фондом можна за посиланням - https://eberhard-schoeck-stiftung.de/uk/stiftung/

        15 листопада 2023 року в комунальному закладі ЛОР Львівському фаховому коледжі декоративного і ужиткового мистецтва ім. І. Труша, відбулося урочисте відкриття майстерень з реставрації кам'яної скульптури.

         Участь в урочистостях взяли викладачі та студенти коледжу, представники німецько-українського модельного проєкту із впровадження ремісничого каменярського навчання в академічну освіту скульптора, а також депутати Львівської обласної ради.

        “Майстерні з реставрації каменю і кам'яної скульптури дуже потрібні в наших регіонах, де багато замків і фортець. Радіємо, що ця спеціальність є у нас і вже кілька років ми навчаємо цього фаху студентів”, – зазначила директорка коледжу Ольга Коцовська.

        Майстерні постали на місці колишніх гаражів. Приміщення капітально відремонтували, встановили опалення та енергоощадні вікна, меблі, завезли обладнання та інструменти. Допомогли реставраторам німецькі партнери та колеги з інших відділів.

         “Було складно фізично та емоційно, але ми справились і дуже задоволені, що маємо хороші результати. Сподіваємось на подальшу співпрацю з німецькими колегами. Планів багато. Будемо зі студентами організовувати поїздки й екскурсії, зацікавлювати молодь обирати фах реставратора каменю. В цей час ця професія буде особливо важливою і необхідною”, – розповіла голова циклової комісії відділу “Реставрація творів мистецтва з каменю” коледжу Ольга Мамчур.

          Представник німецької сторони проєкту Олег Павлюк вручив фахівцям коледжу сертифікати про проходження тритижневого семінару з підвищення кваліфікації за спеціальністю каменяр-реставратор згідно з західноєвропейськими стандартами. Цього року в рамках семінару львів'яни взяли участь в реставрації вагнерівської фігури на найбільшому парковому цвинтарі німецького Ляйпціга – Зюдфрідгофі.

В рамках співпраці, відбулась практика у квітні 2023 р. студентів з обробки та реставрації каменю у Німеччині

Публікація

INTERCULTURAL DIALOGUE PROJECT FOR ST ONEMASONS
Kirchheimbolanden – LWIW
2011–2021

WOE5G3XViR.jpg
bottom of page