top of page

Бібліотека

Загайська Роксолана Йосипівна

IMG_1052.jpg

Першими меценатами бібліотеки коледжу, крім Міністерства релігії та освіти Австрійської імперії, були граф Володимир Дідушицький (організатор і засновник Природознавчого музею у Львові); куратори Промислової школи професори архітектури та скульптури Юліан Захарієвич, Леонард Марконі, Тадей Бізанц.
    Нині бібліотека налічує більш як 15 тисяч книг нової літератури, у 12-ти інвентарних книгах, не враховуючи періодики, і постійно поповнює фонди новими цікавими надходженнями. Також у нашій бібліотеці зберігається багато книг та папок з таблицями , які видані в кінці ХІХ – на поч..ХХ ст. Тут є справжні раритети. Переважна більшість цих видань є тільки в одному примірнику, і не тільки в нашій бібліотеці, а можливо вони єдині в Україні. Більшість з них дуже знищені та вимагають реставрації. Часто викладачі та студенти самі проявляють ініціативу і реставрують знищені таблиці.
    Найдавніша книга походить з 1828 року. Збереглася цікава колекція таблиць «Formen Schatz» за різні роки починаючи з кінця ХІХ століття, велика збірка книг про сецесію, декоративне мистецтво, історію мистецтва, є таблиці із зображенням металевих, керамічних та дерев’яних виробів. І хоча періодично бібліотека проводить ознайомлення відвідувачів з фондами, все ж їх бачить дуже обмежене коло читачів. Поліграфія деяких друкованих видань, як на ті далекі часи є бездоганною, а часто навіть перевершує за якістю ошатні сучасні видання. Колір, фактура паперу, складність та композиційна довершеність оформлення – дивує і захоплює сучасників. Це прекрасний матеріал для вивчення і ним користуються наші кращі студенти. Бо так вже склалося, що найчастіше бібліотеку крім викладачів відвідують найсумлінніші учні, закохані в книгу і творчу працю

Бібліотека коледжу є центром, де збирається студентська молодь для ознайомлення з новинками мистецького життя, для обговорення своїх проблем, приходять на зустріч з цікавими людьми.

            У бібліотеці також відбуваються книжкові виставки приурочені знаменним датам, – до Дня коледжу 14 жовтня, до різдвяних та великодніх свят, а також відкриваються  маленькі персональні виставки художників, чи презентації їхніх книг.

Зав.бібліотекою коледжу з 1997 року.    

                                                Загайська Р.Й.                  

bottom of page